Układ nerwowy i mózg mogą być obciążone przez liczne toksyny i inne obciążenia znajdujące się wokół nas. Liczbę tych toksyn szacuje się na około 5 milionów a liczba ta ciągle się zwiększa, ponieważ co roku przybywa ich 50 tys. W większości są to związki szkodliwe na naszego organizmu mające wyraźne powinowactwo do tkanki nerwowej, której pracę zaburzają wywołując różne choroby. Przypuszcza się nawet że stwardzenie rozsiane może być wynikiem uszkodzenia toksycznego nerwów. Jak się przed tym chronić i jak sprawdzić, czy jest się zatoksycznionym?

Obciążenia środowiskowe

Zacznijmy od wyjaśnienia, jakie toksyny atakują nasz mózg i układ nerwowy, ponieważ wiele osób słysząc, że obciążają ich toksyny są zdziwieni, że w ogóle istnieją jakieś toksyny. Nie zdają sobie sprawy, co sie wokół nich dzieje, bo w końcu nikt o tym nie mówi, nikt nie uzmysławia nam, jakie zagrożenia są wokół nas. A jest bardzo dużo! Na układ nerwowy mają wpływ dwie grupy obciążeń środowiskowych:

  • obciążenia elektrosmogiem, do których zaliczają sie nie tyle związki chemiczne co fale elektromagnetyczne wysyłane przez urządzenia elektryczne i anteny satelitarne. Zagęszczenie takich promieniować może zaburzyć pracę komórek, jako że nasze komórki same mają własne pole magnetyczne i inne mocniejsze pole może zakłócać ich funkcjonowanie. Zatem jeśli będziemy przebywać w obszarze o silnym natężeniu innych pól elektromagnetycznych, zwłaszcza wysokich częstotliwości, możemy doprowadzić do choroby. A zagęszczenie takich fal praktycznie jest permanentne - wszędzie mamy ogrom fal elektromagnetycznych - każdy z nas ma komórkę, w każdym domu i mieszkaniu jest wi-fi, do każdego miejsca docierają sygnały z anten wielu operatorów telefonii komórkowej i telewizji satelitarnej. To wszystko jest niezwykle silnym choć pomijamy obciążeniem dla naszego organizmu! Zastanówmy się, dlaczego dziś każdy z nas jest wiecznie zmęczony?!! Obciążenie elektrosmogiem, obok przetworzonego jedzenia niemającego wielu wartości zdrowotnych i życia w stresie, jest, według medycyny komplementarnej, jednym z najważniejszych przyczyn przewlekłego zmęczenia
  • związki chemiczne mające tendencję do rozpuszczania się tłuszczach a jako że nasz układ nerwowy i mózg są zbudowane w większości z tkanki tłuszczowej, to są doskonałym miejscem odkładania się tych toksyn. Mogą one kumulować sie w różnych częściach mózgu, gdzie docierają wraz z krwią, ponieważ bez problemu pokonują barierę krew-mózg. Przypuszcza się, że są one przyczyną stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, choroby Alzhaimera, migren, depresji, zaburzeń snu, nowotworów mózgu, zawrotów głowy i zaburzeń równowagi.

Metoda diagnostyczno terapeutyczna


Obciążenia toksyczne i elektromagnetyczne można zdiagnozować za pomocą nowoczesnej metody biorezonansu MORA, która polega na odczytywaniu częstotliwości poszczególnych toksyn z organizmu ludzkiego. Metoda wykorzystuje w swoim działaniu teorie drgań elektromagnetycznych, mówiącą o ty, że wszystko, co istnieje, wysyła swoje własne drania elektromagnetyczne, częstotliwości. Możemy odczytać je nawet z organizmu ludzkiego. Metoda ta została wynaleziona juz w latach 50-tych XX wieku i do dnia dzisiejszego przeszła próbę czasu udowadniając, że ma ogromną wartość diagnostyczną. Warto dodać, że badania laboratoryjne z krwi nie wykażą przewlekłego zatrucia toksynami środowiskowymi, ponieważ toksyny po kilu godzinach od dostania się do organizmu przedostają się do głębszych tkanek i znikają z krwi, w skutek czego krew będzie czysta. Według specjalisty od medycyny bioinformacyjnej MORA, niemieckiego dra G. Cornelissena, jedynie badanie biorezonansem może skutecznie wykazać to, czy jesteśmy obciążeniu toksynami i elektrosmogiem. Dodatkowo metoda MORA służy także do terapii neutralizujących te obciążenia, ponieważ drgania elektromagnetyczne, które służą do diagnostyki, mogą być także użyte w drugą stronę, do terapii. Może je przekazać organizmowi w zmodyfikowanej, odwróconej formie, tzw. odbiciu lustrzanym. To mobilizuje organizm do samo oczyszczenia się z toksyn, jakich częstotliwości przekazujemy. Jak się okazuje, jest to jedna z najbardziej skutecznych metod oczyszczenia z toksyn środowiskowych oraz z neutralizacji elektrosmogu.

Powrót do góry