Co robią pasożyty w naszych organizmach? Dlaczego są tak niebezpieczne? Jak się przed nimi bronić? Pasożyty powodują spustoszenie w organizmie głównie z dwóch powodów:

  • Pozbawiają nas substancji odżywczych
  • Zatruwają nas swoimi odchodzi

Pierwszy mechanizm - pasożyt kradną witaminy i minerały

Owoce mające witaminyPasożyty, jak sama nazwa wskazuje, zabiera nam nasze substancje odżywcze takie jak minerały i witaminy. Jeśli zjesz marchewkę czy banana to twój organizm "wyciągnie" z tego potrzebne witaminy, które z kolei zabierze pasożyty! Nie zostaną one przyswojone!

Możesz zatem jeść najlepsze i najzdrowsze rzeczy a twój organizm będzie słaby i niedożywiony! Często ludzie się skarżą na przewlekły brak sił - może być to właśnie wynik zakażenia pasożytami. Może to także doprowadzić do dużych niedoborów i anemii (zob. naturalny sposób leczenia anemii).

Przy kuracji na pasożyty ważne jest by suplementować wiatminy i minerały ale dopiero po pierwszym etapie oczyszczania z pasożytów. Nigdy nie na początku!Drugi mechanizm - toksyny pasożytów

Pasożyt, jak każde "żyjątko", wytwarza swoje odchody i wydzieliny. Są one dla człowieka toksyczne, zatruwają organizm doprowadzając do wielu chorób. Często pojawiają się zmiany alergiczne -takie jak wysypki, duszności, pokrzywki, świąd- bóle brzucha, biegunki, zaparcia, bóle głowy, wypadanie włosów, przewlekły katar.Co jeszcze powodują pasożyty?

Niektóre rodzaje pasożytów takie jak np. glisty mogą wędrować po organizmie drażniąc narządy wewnętrzne. Glista w trakcie swojego cyklu rozwojowego przechodzi z jelit do oskrzeli powodując często kaszel. Niekiedy zdarza się, że jaja pasożytów osiądą w oskrzelach, co może stać się przyczyną duszności i doprowadzić do astmy. Pasożyty takie jak przywry zagnieżdżają się w tkankach tworząc zgrubienia przypominające guzy lub polipy!Jak się pozbyć pasożytów?

Badanie na pasożyty z kropli krwiZanim zastosujesz kuracje na pasożyty musisz sprawdzić, jakim rodzajem pasożyta jesteś zakażony i w jakim stopniu, ponieważ ta informacja jest niezbędna do przeprowadzenia skutecznej terapii i uzyskania pożądanych rezultatów. Inaczej truje się lamblie a inaczej tasiemca. Najbardziej polecanym badaniem na pasożyty jest badanie metodą biorezonasową połączoną z obserwacją żywej kropli krwi. Taki zestaw diagnostyczny znajdziesz w naszym gabinecie. Prowadzimy także kompleksowe oczyszczanie z pasożytów.

Zadbaj o własne zdrowie i zdrowie swojej rodziny i umów się na wizytę!

Powrót do góry