Coraz częściej słychać głosy mówiące o tym, że nie należy sztucznie zbijać cholesterolu lekami chemicznymi a trzeba usunąć przyczynę problemu, bowiem cholesterol jest tylko markerem mówiącym o tym, że coś w organizmie dzieje się nie tak. Co zatem należy zrobić, czy uchronić się od miażdżycy i chorób serca?

W niezależnych badaniach wykazano, że cholesterol nie jest przyczyną miażdżycy bowiem blaszka miażdżycowa nie zawiera w sobie grama cholesterolu a zniszczone kwasy omega 6, pochodzące z olejów roślinnych, oraz wapń! Badania były nawet opublikowane w prestiżowym magazynie medycznym Lancet. Spodziewano się wielkiego przełomu w leczeniu miażdżycy i podejściu do zbijania cholesterolu, jednak... nic się nie zmieniło. Środowisko medyczne i farmaceutyczne zamknęło oczy i zachowuje się tak, jakby tych badań nigdy nie było - o czym wspomina w swojej książce Jerzy Zięba. Autor książki, będąc jednocześnie wieloletnim naturoterapeutom, proponuje zupełnie inne rozwiązania leczenia miażdżycy i walki z cholesterolem.

Przyczyny miażdżycy i sposoby leczenia komplementarnego


Według specjalisty od naturoterapii, Jerzego Zięby, przyczyną uszkodzenia tętnic są najczęściej bakterie takie jak chlamydia oraz wirusy. Dodatkowo może mieć na to wpływ homocysteina, której poziom sprawdza się w badaniach laboratoryjnych. Od tego należy zacząć terapię. Do tego należy dostarczać koniecznych substancji odżywczych takich jak luteina i witamina B, a takie związki w bardzo przystępnej formie znajdujemy w... żółtkach jaj kurzych! Niektórzy ostrzegają, że w żółtkach jest cholesterol i nie wolno ich jeść za dużo, ponieważ podniesiemy jego poziom, jednak doświadczenia pokazują, że osoby jedzące duża ilość żółtek z jaj gotowanych na miękko, mają nie tylko unormowany poziom cholesterolu ale także nie mają żadnych zwapnień tętnic sercowych!!!! Potwierdza to także wspomniany wcześniej Jerzy Zięba, który w wywiadzie dla Niezależnej Telewizji sam przyznaje się do spożywania ogromnych ilości żółtek od ponad 20 lat!


Proszę pamiętać, że według prawa wszystkie choroby należy leczyć u lekarza a ten artykuł nie zastępuje wizyty lekarskiej. Prezentujemy go w celach poznawczych po to, by przedstawić nowe alternatywne metody leczenia.


W naszym gabinecie prowadzimy diagnostykę obciążeń bakteryjnych, co może znacznie pomóc w leczeniu miażdżycy. Badaniem, jakie proponujemy jest badanie żywej kropli krwi, które jest badaniem obrazowym i polega na obserwacji świeżo pobranej kropelki krwi na ekranie telewizora. Na własne oczy można zobaczyć, czy w naszej krwi znajdują się bakterie.

Powrót do góry