Coraz częściej cierpimy na przeciążenie układu nerwowego odczuwając nie tylko zwiększoną drażliwość i przemęczenie ale także różnego rodzaju problemy zdrowotne. Doświadczenie pokazuje, że układ nerwowy może w bardzo wyraźny sposób wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu i wywołać choroby. Jakie to są choroby, jak sobie radzić ?

Przeciążenie układu nerwowego może doprowadzić do takich problemów zdrowotnych jak:

 • nadmierne pocenie się,
 • kłucia i kołatanie serca,
 • dolegliwości żołądkowe takie jak zgada, niestrawność, brak apetytu, refluks
 • Dolegliwości jelitowe takie jak biegunka, skurcz
 • czerwienienie się skóry
 • drżenie rąk,
 • nagłe stany osłabienia czy omdleń, nie dające się uzasadnić stanem somatycznym
 • duszności
 • jąkanie się
 • migreny
 • nasilenie reakcji alergicznych każdego rodzaju
 • wyczerpanie funkcji nadnerczy, skutkujące zaburzeniem pracy gospodarki hormonalnej
 • zmiany nowotworowe

Dodatkowo, mając napięty układ nerwowy, czujemy się ciągle zmęczeniu, przygnębieni i rozdrażnieni. Podczas stresu komórki naszego ciała są ściśnięte. Z tego powodu zostają one słabiej dotlenione, słabiej dożywione i nie zachodzi w pełni proces ich oczyszczania z produktów metabolicznych. A to jest pierwszy krok do rozwoju choroby nowotworowej. Koniecznym staje się zatem tonizowanie układu nerwowego oraz zadbanie o zdrowy tryb życia i o odżywianie. Do diety warto włączyć olej lniany tłoczony na zimno, ponieważ pomaga on dotleniać komórki. Polecamy także pić odpowiednie ilości wody niegazowanej, która jest niezbędna w procesie oczyszczania organizmu. Z kolei metodą na uspokojenie układu nerwowego, która przynosi najlepsze rezultaty, są zabiegi antystresowe na biorezonansie MORA.

Czynniki obciążejące układ nerwowy


Każda epoka ma swoje metody dostawane do swoich potrzeb. Współcześnie nasze organizmy są bombardowane masą czynników podrażniających układ nerwowy - od informacji w mediach, pośpiechu w pracy, po bodźce zewnętrzne, których nie podejrzewamy nawet o wpływ na układ nerwowy, takich jak pola elektromagnetyczne wysyłane przez telefony komórkowe, metale ciężkie a nawet pasożyty i grzyby!


Pola elektromagnetyczne drażnią układ nerwowy i zaburzają pracę komórek powodując ich zwiększoną aktywność. Szczególnie niebezpieczne są wysokie częstotliwości wysyłane z telefonów komórkowych, anten satelitarnych i wi-fi! A tego wokół nas jest ogrom. Jeśli przebywamy stale w miejscach o bardzo dużym zagęszczeniu pół elektromagnetycznych wysokich częstotliwości możemy nawet odczuwać dolegliwości fizyczne takie jak podniesiona temperatura ciała, bóle głowy, somnambulizm, a nawet krwawienia z nosa.


Pasożyty i grzybica również podrażniają nasz układ nerwowy swoimi toksynami. Często mówi się do niecierpliwego dziecka "uspokój się, masz pasożyty, czy co?". Okazuje się, że tak właśnie możemy reagować na zakażenie. W badaniu żywej kropli krwi czasami obserwujemy bardzo duże zakażenia pasożytami, grzybami i bakteriami - w jednej kropelce potrafi być tego tysiące!!!! Jak wielki to może mieć wpływ na organizm to nawet nie zdajemy sobie sprawy.


Kiedy pozbieramy do siebie codzienny stres, ciągłe frustrujące doniesienia z mediów o nieszczęściach, katastrofach, kłótniach i podwyżkach, dodamy do tego ogrom toksyn, z jakimi stykamy się codzienne, wpływy elektryczności, których natężenie rośnie drastycznie z roku na rok, i zakażenie pasożytami grzybami lub bakteriami - co się niestety równie często zdarza - to nie dziwmy się, że nasz układ nerwowy jest wręcz na skraju wyczerpania, ciągle napięty do granic możliwości. I gdzieś to napięcie musi dać upust. Pojawiają się choroby, zmęczenie, przygnębienie, wyczerpanie.

Dlaczego biorezonans?


Z tak dużą ilością bodźców nie są w stanie poradzić sobie klasyczne ziółka czy tabletki na stres. Koniecznym staje się kompleksowe podejście do tonizacji układu nerwowego, mające w składzie nie tylko bezpośrednie oddziaływanie na nasze nerwy ale także oczyszczenie z toksyn, pasożytów, grzybów, bakterii, niwelacje oddziaływań elektromagnetycznych. Takim rozwiązaniem są zabiegi wykonywane biorezonansem komórkowym MORA. Za pomocą konkretnych częstotliwości uspakaja się układ nerwowy. Do tego można dołączyć program niwelacji toksyn, pasożytów, grzybów, bakterii, pól elektromagnetycznych, metali ciężkich i wszystkiego, co może wpływać na stres.

Powrót do góry