Stwierdzenie, że nadwaga jest efektem braku jedzenia brzmi nieco irracjonalne, bo w końcu wydaje nam się, że to przez nadmierne jedzenie tyjemy, jednak prawda jest pośrodku. Otóż według teorii stosowanej w terapii Gersona ludzie tyją ponieważ brakuje im substancji odżywczych. Jedzą ogromne ilości pożywienia, które jest bezwartościowe, jest przetworzone. Nie ma w nich niezbędnych substancji odżywczych i mimo iż zapełniamy tym brzuchy t organizm dalej woła jeść, ponieważ nie otrzymał tego, czego potrzebuje do życia. Nasza fizjologia jest prosta - mózg daje sygnał głodu by dożywić organizm substancjami odżywczymi, a kiedy otrzyma wszystko, co jest mu potrzebne do funkcjonowania, wyłącza głód. Nie są to jakieś wygórowane żądania żywieniowe, jednak współczesne pożywienie nie spełnia takich wymogów! Jest ono wysoce przetworzone, chemiczne i brakuje w nim wielu substancji odżywczych! Dostarczając taki wyjałowiony pokarm organizm nadal woła jeść ponieważ nie dostał tego, czego potrzebował!! Natomiast to, co dostał w nadmiarze, musi przetworzyć i często odkłada to tłuszcze i dlatego tyjemy. Z czasem z powodu niedożywienia pojawiają się także złe samopoczucie, przewlekłe zmęczenie oraz różne problemy ze zdrowiem. Warto wiedzieć, że każdy narząd, każda tkanka ma konkretne zapotrzebowanie na określone pierwiastki , potrzebne do prawidłowej pracy, a jeśli ich nie ma, zaczyna chorować!

Zmiana diety to nie wszystko


Pierwszym krokiem jest oczywiste zmiana odżywiania z przetworzonych produktów na jak najbardziej naturalne i "żywe". Wiadomo, że współcześnie nie ma możliwości dostać czegokolwiek niemającego choćby odrobinę chemii, ale koniecznie trzeba szukać takich produktów, które mają jej jak najmniej. Natomiast mówiąc o "żywym " pokarmie nie myślimy o żadnych robaczkach czy dżdżownicach, a o surowych warzywach i owocach! To są bardzo ważne elementy naszej diety. W tym miejscu ludzie często szybko odpowiadają " ale ja jem surówki". Jednak same surówki czy nawet dodatkowo sałatki różnego rodzaj, to nadal za mało. Konieczne są tu świeżo wyciśnięte soki! Szklanka soku dostarcza tyle witamin i minerałów co wiadro warzyw. Sok jest bowiem znaczenie łatwiej i szybciej przyswajalny. Polecane są głownie soki z warzyw ponieważ są one bardziej zdrowotne. Owoce można dodawać do smaku. Dziennie trzeb wypić co najmniej 3 szklanki. Koniecznym jest także odstawienie słodyczy, nabiału, białej mąki i smażonych pokarmów.


Często jednak dochodzi do takiej sytuacji, że mimo zmiany diety organizm nadal nie zrzuca zbędnych kilogramów. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ metabolizm, obciążany przez lata, został przeciążony i pracuje nieprawidłowo,. Jest przyblokowany. Samo odżywianie go nie uruchomi. To jest drugi krok jaki należy zrobić - przywrócić prawidłowy metabolizm! Do tego zadania najbardziej polecana jest specjalistyczna terapia biorezonansem MORA. Jest to urządzenie przekazujące impulsy elektromagnetyczne, które regenerują zniszczony metabolizm, wzmacniają układ pokarmowy, stymulują odpowiednią produkcje hormonów. Jakby "naoliwiają" go, dzięki czemu zaczyna on pracować jak należy. Takie terapie nie są powszechnie stosowane, dlatego wiele osób walczących z nadwagą załamuje się, kiedy po zmianie diety nic się nie poprawia. A jak się okazuje, są one konieczne do tego, by uzyskać efekt. Teraz wiadomo dlaczego.


Terapia MORA na nadwagę w Zielonej Górze


Nasz gabinet, znajdujący się w Zielonej Górze przy ul. Boh. Westerplatte 9/220, prowadzi terapię nadwagi z bardzo dobrymi efektami. Współpracujemy także z dietetykami w razie, gdyby ktoś potrzebował wsparcia w doborze diety.

Powrót do góry