Dr Wiktor Rocine twierdził, że określone tkanki i narządy wewnętrzne naszego organizmu potrzebują z reguły jednego lub kilku minerałów bardziej niż innych. W związku z tym, jeśli zaczynamy chorować i odczuwamy objawy w danym narządzie, np. sercu czy tarczycy, to wskazuje nam to konkretne zapotrzebowanie pierwiastków. Jeżeli wiemy, w jakich pokarmach się znajdują się te pierwiastki, to możemy znacząco wzmocnić organizm i wspomóc leczenie! Przykładowo tarczyca potrzebuje jodu, stawy sodu, mięśnie (a zwłaszcza serce) potrzebują potasu, wątroba siarki, żelaza, tlenu i krzemu.
Współczesna jakość pokarmu
Jakość współczesnego jedzenia jest niezwykle niska. W skutek nadmiernej obórki i przetwarzania w trakcie produkcji pozbawia się bardzo wiele substancji odżywczych. Jedząc takie pokarm jesteśmy zapchani ale niedożywieni. Nie dostarczamy organizmowi niezbędnych substancji. Zmusza go to do wykorzystania własnych zapachowych minerałów i witamin, które znajdują się w naszych tkankach! Prowadzi to wręcz do tzw. głodu witaminowego i mineralnego. Przez to następuje spadek energii i odporności. Coraz częściej ludzie czują się ciągle zmęczeni i zaczynają chorować. Ratunkiem może okazać się irydologia połączona z ekologiczną dietetyką i ukierunkowaną suplementacją. Od razu zaznaczamy, że nie jesteśmy zwolennikami suplementów, jednak w dzisiejszych czasach okazuje się to niezbędne.
Znany kalifornijski lekarz i irydolog, Bernard Jensen, uzyskuje wspaniałe wyniki w leczeniu tzw. nieuleczalnie chorych właśnie poprzez przywracanie organizmowi równowagi mineralnej, ustalanej na podstawie badania irydologicznego.
Jak irydologia może pomóc?
Irydologia, czyli badanie z tęczówki oka, przynosi bardzo wiele informacji o stanie organizmu, w tym o kondycji narządów wewnętrznych. Widać zarówno toczące się aktualnie procesy chorobowe jak i osłabienia genetyczne wskazujące do skłonnościach chorobowych danych narządów. W kontekście wyrównania pierwiastków mineralnych w chorych narządach, irydologia okazuje się być wspaniałym rozwiązaniem. Kilku minutowe badanie pozwoli ustalić, jakie narządy mamy osłabione i czym je musimy wzmacniać. Dowiemy się także, czego musimy unikać, bowiem niewłaściwe dobrane jedzenie można nawet wywołać proces degeneracyjny!
Na podstawie badania irydologicznego można ustalić, jakie pierwiastki są potrzebne w zależności od tego, jaki narząd jest osłabiony. Można to określić na podstawie poniższych danych:
- mięśnie - K, Mg, CI, Ca, P, Se
- stawy - Na, Fe, Mn
- skóra - Si, S, Na, Mn, C
- serce - K, Mg, Fe, Ca, p
- naczynia krwionośne - Si, S, Mg
- wątroba - Zn, Se, S, Fe, K, M
- płuca - Si, Fe, 0, P, Mn
- odbyt - Si, F
- oczy - S, F
- grasica - P, S, Mn
- tarczyca i przytarczyczki - Na, K, CI, Mg, J
- jądra i jajniki - Si, Mn, Mg, P, Zn
- kości i zęby - Ca, P, Mg, F, Se, Cu, Mn
- włosy i paznokcie - Si, Fe, S, Zn, CI
- mózg, nerwy - P, Mn, K, Na, J, S, Si, Ca
- krew - Fe, Cu, Zn, Na, K, Ca
- śledziona - Fe, Cu, F, Na, K, Mg
- nerki - K, CI, F, Mn, Ca, Fe, Si
- przewód pokarmowy - Ma, K, CI, F, J, Ca, Fe
- ucho wewnętrzne - Mg, F, Fe, CI
- przysadka - J, P, S, Mn, Br
- kora nadnerczy - Ca, F, Fe, Si
- trzustka - Zn, Mn, K, CI
- prostata - Zn, Si, Mg
Przykład badania irydologicznego z zastosowaniem