Obciążenie metalami ciężkimi stanowi jedną z głównych przyczyn współczesnych chorób przewlekłych. Atopowe zapalenie skóry, choroby neurologiczne, a nawet stwardnienie rozsiane może być wynikiem zatrucia metalami ciężkimi. Skąd się biorą, jak dokładnie wpływają na organizm, jak je zbadać i jak się ich pozbyć?
Kto by pomyślał, że pijąc wodę z kranu, nawet przegotowaną, możemy spożyć kadm, ołów i rtęć, a gotując w garnkach aluminiowych narazić się na spożycie aluminium. Metale ciężkie znajdują się praktycznie dookoła nas, jednak nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. źródłem metali ciężkich są dymy spalinowe samochodów jak i elektrociepłowni. Podobnie dym papierosowy. Duża część materiałów budowlanych zawiera metale ciężkie. Wypełnienia dentystyczne takie jak amalgamat, mają w swoim składzie rtęć. Są także inne wypełnienia zawierające pallad. Dezodoranty i sztyfty mogą zawierać aluminium. Aluminium znajduje się także w opryskach roślin. Kolejną rzeczą jest fakt, że metale ciężkie przedostają się do gleby i zatruwają warzywa w niej rosnące. Przedostają się także do wód podziemnych.
Jak metale ciężkie wpływają na człowieka
Metale ciężkie mają tendencje do pozostawania w organizmie! Nie są usuwane tak łatwo jak inne toksyny i osadzają się w tkankach, najczęściej w wątrobie, nerkach, skórze, układzie nerwowym, płucach, mezenchymie. Mogą tam siedzieć przez wiele lat. Wypierają potrzebne nam pierwiastki i wchodzą w ich miejsce w wiązaniach, blokując tym samym przebieg wielu reakcji enzymatycznych. W zależności od tego, jaki jest to metal ciężki i gdzie osiądzie w organizmie, mogą powstawać różne dolegliwości:
- wysokie ciśnienie
- zmiany nowotworowe
- uszkodzenia nerek
- uszkodzenia wątroby
- zaburzenia pracy mózgu
- problemy psychiczne
- atopowe zapalenie skóry
- problemy neurologiczne
- podejrzewa się także, ze stwardnienie rozsiane może wynikać z obciążenia metalami ciężkimi
Metale ciężkie są organizmów żywych - ludzi i zwierząt - toksyczne, dlatego tak ogromna ich ilość wokół nas musi budzić niepokoi i powinna spowodować odpowiednie działanie profilaktyki zdrowia i odczyszczania z metali ciężkich.
Diagnostyka obciążeń metalami ciężkich
Każdy metal ciężki ma swoje własne spektrum drgań elektromagnetycznych, nawet wtedy, kiedy jest w organizmie człowieka. Te częstotliwości można odczytać za pomocą testu wegetatywno-rezonansowego wykonywanego na urządzeniach biorezonansowych. Najbardziej profesjonalnym testem jest Test Obciążeń MORA, który potrafi określić, nie tylko jakie metale ciężkie nas obciążają, ale także w jakim stopniu. Test na urządzeniach MORA charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością. Jest praktycznie bezinwazyjny. Przychodzimy do gabinetu i bez żadnego stresu poddajemy się badaniu polegającemu na tym, że terapeuta dotyka naszej dłoni specjalnym punktoskopem i odczytuje wyniki na komputerze. Po chwili wiemy już, co się dzieje z naszym organizmie, czy jest on obciążony metalami ciężkimi. To wyjątkowe badanie powstało już w latach 50-tych XX wieku w Niemczech a obecnie jest tak bardzo rozwinięte, że sięga po nie coraz więcej ludzi, zarówno chorych jak i terapeutów, którzy widzą niezwykłe narzędzie diagnostyki współczesnych obciążeń. Informacji uzyskanych badaniem MORA nie można zdobyć w żaden inny sposób, dlatego to badanie jest tak istotne. Diagnostyka metali ciężkich przy zastosowaniu biorezonansu jest o tyle wiarygodna, że częstotliwości sczytywane są z całego organizmu, z każdej tkanki w której znajdują się metale ciężkie. Nie ma ich we krwi, dlatego badania z krwi nie są w tym przypadku rozwiązaniem. Test MORA jest bardzo pomocny przy diagnozowaniu dziecko, ponieważ badanie jest bardzo przyjemne i nie wiąże się z żadnym bólem i ingerencją w organizm. Jest tez bezpieczne, nie ma żadnych skutków ubocznych. Dlatego rodzice, podejrzewający obciążenia dziecka rtęcią czy aluminium po podaniu szczepionki powinny skorzystać właśnie z tego rozwiązania.
Oczyszczanie z metali ciężkich
Po ustaleniu indywidualnego obciążenia metalami ciężkimi można przejść do drugiej części, do oczyszczania. Tu ponownie należy skorzystać z nowoczesnych metod, jakie są obecnie dostępne, a mianowicie z metody bioinformacyjnej MORA, polegające, w przypadku terapii, przekazywaniu fal elektromagnetycznych. O ile podczas badania sczytywało się częstotliwości z organizmu, tym razem przekazuje się częstotliwości organizmowi. Częstotliwości te przenoszone są poprzez fale elektromagnetyczne, które zostają odwrócone o 180 stopnie, na podobieństwo odbicia lustrzanego. Taki kształt okazuje się mieć wyraźne działanie lecznicze i mobilizuje organizm do wyrzucenia z siebie metali ciężkich. Dodatkowo koniecznym staje się jednoczesne uzupełnianie potrzebnych organizmowi pierwiastków, aby zajęły miejsce w wiązaniach wyrzuconych metali ciężkich. Pierwiastkami tymi są z najczęściej selen i cynk. Ilość zabiegów ustala się w zależności od stopnia zatoksycznienia. Po pełnej serii organizm jest wolny od metali ciężkich, co często skutkuje znaczną poprawą zdrowia i samopoczucia.