Alergia stała się chorobą współczesności. Jeszcze w latach 80-90-tych ilość alergików wśród dzieci była niewielka. Dziś praktycznie każde dziecko ma alergie. Ale nie tylko dzieci! Coraz częściej cierpią także dorośli i osoby w podeszłym wieku? Skąd to się wzięło? Według medycyny naturalnej bardzo dużą rolę odgrywa tu rozwój grzybicy candida.

Candida przyczyną alergii


Grzyby są ukrytym problemem i źródłem wielu chorób. Chorzy z reguły nie zdają sobie sprawy z tego, że mają rozwiniętą grzybicę, czują jedynie objawy alergii w postaci bólów brzucha, biegunek, zmian skórnych ze świądem lub bez, wiecznych katarów, nadwrażliwości na zapachy oraz wielu innych. Alergia jest zatem wierzchołkiem góry lodowej podczas, gdy cały problem tkwi znacznie głębiej. Grzyb zatruwa cały organizm swoimi toksynami powodując między innymi, że błony śluzowe stają się bardzo wrażliwe alergicznie i wykazują się stanem zapalnym. Same leczenie alergii z reguły daje jedynie efekt chwilowy w postaci złagodzenia objawów. Trzeba zacząć jednocześnie eliminować grzybicę! Wówczas można usunąć alergie. Ważna jest zatem przyczyna alergii, czyli DLACZEGO do niej doszło!
A skąd zatem bierze się rozwój grzybów w organizmie? Grzyb candida jest naturalnym grzybem, jaki każdy z nas ma w jelitach, ale jego ilość musi być znikoma. Jest on nam potrzebny do niektórych procesów, ale jego nadmiar jest niebezpieczny. Rozrasta się, kiedy tak zwane pożyteczne bakterie jelitowe zostają zniszczone na przykład przez leki chemiczne, głównie antybiotyki, nadmiar słodyczy, przetworzone jedzenie pozbawione enzymów, mięso faszerowane antybiotykami i hormonami. Ilość tych czynników znaczeni nasiliła się w ostatnich 20 latach. Podobnie jak ilość alergików...

Leczenie alergii i candidy


Kiedy grzyb candida rozwinie się, człowiek będzie chorować. Leczenie okazuje się trudne i długie. Problemów dostarcza także samo zdiagnozowanie, czy organizm jest obciążony candidą. Z pomocą przychodzą metody medycyny bioinformacynej takie jak biorezonans komórkowy za pomocą, którego można zarówno wykryć candide jak i przeprowadzić zabiegi. Leczenie grzybicy musi zawsze być kompleksowe i obejmować kilka elementów, takich jak odżywianie, oczyszczanie z toksyn, wzmacnianie odporności, odczulanie alergenów biorezonansem (!). Zawsze należy przeprowadzić odczulanie biorezonansowe, jeśli mamy do czynienia z alergią. Alergia bowiem sama sie nie uspokoi, trzeba ją wygasić na poziomie komórkowym! Często zapomina się o tym przyjmując jedynie zioła na grzyby i nie ma efektu. Jeśli zatem cierpimy na alergie to wskazanym byłoby spradzić czy nie jesteśmy obciążeniu candidą, a jeśli okaże się, że tak, to konieczne stanie się połączenie leczenia alergii z leczeniem grzybicy.

Powrót do góry