Niedoczynność tarczycy jest współcześnie bardzo powszechną chorobą, dotyka głównie kobiet. Konwencjonalne metody leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów dlatego coraz więcej chorych szuka metod alternatywnych. Ważne jest przy tym, jakie czynniki mogą nasilać chorobę.

Niedoczynność tarczy często pozostaje długo nierozpoznana z uwagi na to, że jej objawy są bardzo szerokie i dotyczą różnych układów, co może sugerować inne choroby. Pacjencie często przez wiele lat są kierowani przez pomyłkę do różnych specjalistów zdarza się nawet że są odsyłani do psychoterapeuty z uwagi na to, że jednym z objawów niedoczynności tarczycy jest depresja. Dopiero kiedy odkryje się, że to niedoczynność tarczycy, można się wówczas skupić na odpowiednim leczeniu. Poniżej znajduje sie lista najczęściej występujących objawów niedoczynności tarczycy:

  • problemy układu krążenia i serca
  • problemy z układem nerwowym
  • bóle mięśniowe
  • poranne zesztywnienie stawów
  • zaburzenia układu endokrynologicznego
  • zaburzenia metabolizmu
  • odczucie wyczerpania, przewlekłe zmęczenie
  • obrzęki dłoni, stóp i powiek,
  • nadwaga
  • nadciśnienie
  • wypadanie włosów
  • spadek libido
  • dolegliwości menstruacyjne

Alternatywne leczenie niedoczynności tarczycy


Wielu pacjentów szuka alternatywnych metod leczenia nadczynności tarczycy z uwagi na małą skuteczność metod konwencjonalnych lub na ich agresywny charakter. Metodami alternatywnymi, które są godne polecenia i - jak pokazuje doświadczenie - okazują się bardzo skuteczne, są terapia biorezonansowa MORA oraz terapia Zenni. Obie polegają na użyciu specjalistycznych urządzeń elektroniki medycznej. Pierwsza z nich wykorzystuje fala elektromagnetyczne, które podbudzają organizm do samo regeneracji i przywracają mu prawidłowe funkcjonowanie. Druga z kolei jest formą dostarczenia energii elektrycznej z zewnątrz do osłabianego narządu, po to, aby go wzmocnić i ułatwić mu regenerację. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie tych metod, ponieważ niejako się one uzupełniają.


Co może obciążać tarczycę


Jest kilka rzeczy, które obciążają tarczycę i mogą utrudnić leczenie. Na pierwszym miejscu znajdują się toksyny i metale ciężkie. Tarczyca jest na to bardzo wrażliwa. Zwłaszcza wypełnienia dentystyczne, w których znajduje się pallad, mogą być bardzo niebezpieczne. Inne związki chemiczne, takie jak dodatki chemiczne, biocydy, formaldehyd mogą również zaburzyć pracę tarczycy. Kolejną rzeczą są pola elektromagnetyczne jakie są wydzielane przez telefony komórkowe, anteny satelitarne i sieci wi-fi. Ukryta alergia pokarmowa może także wpływać destrukcyjnie na tarczycę. Można nawet nie odczuwać typowych dla alergii objawów tylko cierpieć na zaburzenia systemowe, jakie występują przy chorobie tarczycy. Kwestia alergii pokarmowej okazuje się bardzo głęboka i wciąż jest poznawana.


Do prawidłowego funkcjonowania tarczyca potrzebuje minerałów takich jak selen i cynk. Jak się okazuje, tych pierwiastków praktycznie nie ma w dzisiejszym pożywieniu! Dlatego koniecznym staje się dostarczanie ich z suplementów. Brak selenu może spowodować, że nie dochodzi do transformacji nieaktywnego hormonu T4 w aktywną formę T3. Podejmując leczenie niedoczynności tarczycy metodą Zenni czy MORA nie można oczekiwać dobrych rezultatów bez dostarczenia tych minerałów. Ważne jest także ich profilaktyczne dostarczanie u osób genetycznie obciążonych choroba tarczycy.

Powrót do góry