Leki homeopatyczne, medycyna naturalnaHomeopatia klasyczna jest sprawdzoną i skuteczną formą terapii naturalnej. Nie opiera się na żadnych „czarach” czy magii, bazuje na prawach fizyki, nauce a wyrosła na praktycznych doświadczeniach i obserwacji. Jest jedną z najbardziej znanych form terapii alternatywnej (razem z medycyną chińską).

Jej zasięg obejmuje cały świat i, mimo teatralnej krytyki i nieuzasadnionego sprzeciwu, zyskuje wśród terapeutów, lekarzy i pacjentów coraz większą popularność i uznanie z uwagi na sukcesy terapeutyczne. Została stworzona w XVIII wieku przez Samuela Hahnemanna. Przez 200 lat pomogła wielu potrzebującym ludziom na całym świecie.


  • Homeopatia jest holistyczną metodą leczenia
  • Działa na przyczynę choroby a nie na objawy
  • Jest ekonomiczna, leki homeopatyczne są znacznie tańsze od innych
  • Jest bezpieczna w stosowaniu, nie ma skutków ubocznych!
  • Jest skuteczna i sprawdzona w wielu chorobach ostrych i przewlekłychJak działa homeopatia?

Homeopatia jest terapią systemową, to znaczy, że nie oddziałuje bezpośrednio na czynniki chorobotwórcze, takie jak bakterie, czy wirusy, tylko na cały system, układ immunologiczny, który pod wpływem środka homeopatycznego zaczyna sam likwidować przyczyny choroby (np. te bakterie czy wirusy; lub inne). Homeopatia ma bardzo szeroki zakres działania. Obejmuje choroby całego organizmu, zarówno na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Homeopatia klasyczna ma bardzo głębokie działanie i dlatego jest doskonałą metodą w chorobach przewlekłych oraz w przypadkach obciążeń rodzinnych!

Terapia homeopatyczna polega na podaniu leku homeopatycznego, pobudzającego naturalne siły obronne organizmu i regulującego poszczególne zaburzenia w jego funkcjonowaniu. Środek homeopatyczny jest bodźcem do tego, aby organizm sam pokonał chorobę. Lek homeopatyczny – aby zadziałał – musi być odpowiednio dobrany! Cechy leku muszą być jak najbardziej podobne do objawów, jakie przejawia osoba chora. Stąd mówi się oddziaływaniu “podobnego na podobne”. Im bardziej cechy leku i objawy chorobowe są podobne, tym lepiej lek homeopatyczny będzie działał.


Jak znaleźć lek homeopatyczny?

Księga homeopatiiDobór najbardziej idealnego leku w homeopatii. czyli tzw. similimum, wymaga dogłębnego poznania osoby, jej odczuć, reakcji, całej historii choroby a nawet choroby jej rodziny. Jest to czasochłonne i niestety współcześnie coraz mniej terapeutów idzie ta drogą. Wybierają krótszy sposób skupiając się tylko na tym, co i gdzie boli i stosują kilka leków naraz w nadziei, że któryś z nich zadziała. I często „coś” działa. Ale wg klasyków nie jest to prawdziwa homeopatia.


W homeopatii klasycznej stosuje się tylko jeden lek! Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko czysta i jasna informacja jest w stanie trwale wpłynąć na podłoże chorobowe. Proszę pamiętać – Homeopatia nie jest terapią materialną tylko informacyjno-regulacyjną! Tu więcej nie oznacza lepiej!!!! Wręcz odwrotnie! Do przywrócenia zdrowia potrzebny jest tylko jeden idealnie dobrany lek! Lek homeopatyczny to bodziec (informacja), który reguluje pracą organizmu niczym akupunktura (tylko czynnikiem regulującym są tu granulki a nie igły). Tych bodźców nie może być za dużo, ponieważ organizm nie będzie wiedział, co ma w końcu robić. Poza tym trzeba dać czas organizmowi na reakcje! Zbyt duża ilość bodźców może go zablokować i zmęczyć. Im mniej bodźców – tym lepiej.

W swoje praktyce korzystam z kilku tysięcy różnych leków homeopatycznych, z których dla każdej osoby trzeba wybrać tylko jeden. Jak już podkreślałem - lek homeopatyczny musi być starannie wybrany, dlatego przy jego doborze stawiam na dogłębny wywiad poparty ankietą dotyczącą historii choroby i rodziny. Staram się dotrzeć do źródła zaburzenia i dobrać najlepiej odpowiadający temu lek homeopatyczny.Czy homeopatia zawsze działa?

Homeopatia jest bardzo skuteczna, jednak istnieją pewne blokady, które uniemożliwiają jej działanie. Współczesny świat „oferuje” nam tyle blokad coraz wiecej, do tego stopnia, że homeopatii coraz trudniej "wyregulować" organizm. Do najbardziej powszwechnych bloklad należą: chemizacja żywności (konserwanty), oddziaływanie elektryczności i wszelkich fal radiowych, oddziaływanie żył wodnych (Zielona Góra jest pod tym względem bardzo obciążonym miejscem!!!), pleśnie w mieszkaniu (o tym pisał już twórca homeopatii Hahnemann, który nie podawał żadnego leku homeopatycznego dopóki pacjent nie zlikwidował złych warunków w mieszkaniu, tlumacząc, że lek homeopatyczny tu nic nie pomoże!!!), toksyny środowiskowe (w materiałach budowlanych, znajdujących się w naszych mieszkaniach, gdzie spędzamy coraz więcej czasu), grzybice, pasożyty, obciążenia lekami chemicznymi (przewlekłe kuracje chemią wywołują tzw. choroby jatrogenne, czyli wynikające bezpośrednio z zażywania tych leków), obciążenia szczepionkami itd. Często te obciążenia same w sobie są przyczyną wielu dolegliwości! Jeśli ktoś jest zablokowany przez takie obciążenia nie oznacza to, że nie można mu pomóc! Można. Stusujemy wówczas odpowiednie kuracje oczyszczające.

Homeopatia i leki homeopatyczne

Najpierw sie oczyść, potem lecz

Powyższej opisane obciążenia powodują zanieczyszczenie i zablokowania mezenchymy, która przewodzi wszelkie bodźce informacyjne, w tym i homeopatyczne. Blokada mezenchymalna powoduje, że nawet najlepiej dobrany lek nie będzie działał. Przed podjęciem jakiejkolwiek terapii homeopatycznej powinno się oczyścić organizm z toksyn. Dlatego w swojej pracy korzystam z takich rozwiązań jak biorezonans i test systemowy dra Cornelissena, który pozwala mi na znalezienie ewentualnych blokad terapeutycznych i na dobór kuracji oczyszczajhącej przed podjęciem leczenia homeopatycznego. Na pierwszej wizycie przeprowadzam kompleksowy test obciążeń organizmu i oceniam kondycję organizmu. W zależności od wyniku rozpoczynam terapię homeopatią lub stosuję oczyszczanie organizmu z toksnyn, grzybów i pasożytów.

Dodam, że z uwagi na coraz liczniejsze zanieczyszczenia środowiska, powodujące blokady w organizmi, coraz trudniej jest dziś wyprowadzić chorobę samą homeopatią. Wiele osób, które do mnie trafiły na testy biorezonansowe, rezygnowały wcześniej z homeopatii (u innych terapeutów) nie widząc poprawy zdrowia. Po przeprowadzonym przez mnie teście i zlikwidowaniu wykrytych blokad, podałem te same leki homeopatyczne, co w poprzednim gabinecie i terapia przyniosła doskonałe efekty!!! Proszę zatem nie zniechęcać się do homeopatii – jest to doskonała metoda, trzeba tylko umieć z niej korzystać!!
Badania w homeopatii

Okazuje się, że są doświadczenia potwierdzające działanie homeopatii. Powszechnie głosi się jednak, że homeopatia nie jest udowodniona. Wystarczy jednak tylko poszukać (i chcieć coś znaleźć). Fizyka kwantowa daje wyjaśnienia, dlaczego spotencjonalizowane leki działają. Istnieją także badania kliniczne (np. na kijankach) potwierdzające działanie homeopatii. Trzeba chcieć poszukać, a nie powtarzać w kółko przestarzale i krytyczne schematy. W Polsce są wydane publikacje książkowe opisujące badania naukowe w homeopatii. Są one ogólnie dostępne w księgarniach internetowych. W Internecie można także znaleźć wiele artykułów na ten temat. Zainteresowanym życzę miłej lektury.


Homeopatia klasyczna jest uznana przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO) oraz przez Unię Europejską.
W kwietniu 2010 roku Sejm Polski przyjął uchwałę o zawodzie homeopaty.
Zapraszam do mojego gabinetu w Zielonej Górze,
, dypl. homeopata, irydolog

Powrót do góry