"Oczy są zwierciałem duszy"... Ale nie tylko! Obrazują także stanu całego organizmu!

Pacjentka na badaniu z dna okaPowszechnie nazwana "badaniem z dna oka", irydodiagnoza jest klasyczną sztuką oceny stanu zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki oka. Analiza z oka popularna była już w czasach starożytnych a została rozwinięta dwieście lat temu. Dzisiaj jest uznana jako skuteczna metoda oceny stanu zdrowia i stosowana zarówno przez medyków jak i naturoterapeutów na całym świecie.

Co można odczytać z tęczówki oka?

Tęczówka oka jest niczym mapa narządowa - podobnie jak stopa czy dłoń w medycynie chińskiej, na której znajdują się punkty połączone z poszczególnymi narządami, tak i tęczówka oka zawiera pola projekcyjne wszystkich narządów wewnętrznych. Jeśli w narządzie w narządzie lub ukłądzie dziają się lub zaczynaja się dziać jakieś procesy patologiczne, wówczas pojawiaja się subtelne zmiany na tęczówce oka. Widać zarówno stany zapalne jak i procesy degeneracyjne. Można tym sposobem zobaczyć zmiany wskazujące na zaburzenia wątroby, płuc, nerki, oskrzeli, serca, jajników, tarczycy, kręgosłupa, śledziony.


Korzyści płynące z irydologii:

  • badanie oka jest całkowicie bezinwazyjne i nie ma szkodliwego wpływu na organizm. Polega na oglądaniu tęczówki przy użyciu lampy szczelinowej
  • analiza pozwala na określenie zaburzonych narządów wewnętrznych i ich układów
  • dzięki zmianom, które pojawiają się w oku, można natychmiast zareagować na występujący stan chorobowy. Okazuj się to bardzo przydatne w profilaktyce.
  • dzięki wnikliwej analizie da się precyzyjnie zastosować indywidualną terapię i nie dopuścić do poważniejszych problemów zdrowotnych
  • określa stan układu immunologicznego
  • określa stan układu nerwowego oraz oddziaływanie stresu na narządy wewnętrzne
  • pozwala na wykrycie odziedziczonych skłonności do określonych schorzeń
  • ocenia stopień zatoksycznienia organizmu szkodliwymi wpływami środowiska zewnętrznego i produktami przemiany materii
  • pozwala na ustalenie indywidualnego dla danej osoby sposobu jedzenia i określenie wskazań dotyczących trybu jej życia
  • pozwala na zastosowanie skutecznej profilaktyki oraz ewentualnego dobrania terapii naturalnych

 

 

"Badanie z dna oka", czyli badanie irydologiczne, jest także doskonałą formą profilaktyki. Na tęczówce oka widać bowiem indywidualne odziedziczone słabości określonych narządów i skłoności do chorób! Widząc o tym, można zawczasu zapobiec chorobie! Irydodiagnoza jest pod tym kątem jedyną metodą, która ma taką możliwość. Staje się zatem doskonałą formą profilaktyki zdrowia. A jak wiemy – lepiej zapobiegać niż leczyć. Jednak jeżeli coś się już zacznie dziać to irydodiagnoza też będzie pomocna.

 


Irydologia z fotografią

Dzięki fotografi cyfrowej można teraz wykonać zdjęcia tęczówki oka. Można dzięki temu szczegółowo przeanalizować zmiany tęczówkowe nie narażając przy tym pacjenta na długotrwałe naświetlanie oczu. Dodatkowym atutem Lampa szczelinowa z fotografią do badania dna oka i irydodiagnozywykonania zdjęć tęczówki oka jest możliwość zobaczenia ich przez osobę poddaną badaniu. W naszym gabinecie prezentujemy fotografie irydologiczne na dużym ekranie, wyjasniając wszystko, co - na podstawie zmian w tęczówce oka - dzieje się w organizmie pacjenta, po to, aby był on świadomy swojego stanu zdrowia i aby mógł skuteczniej zadbać o siebie. Do tej pory tylko irydolog oglądał oko i po krótkiej obserwacji mówił, co jest nie tak. Teraz możesz sam to zobaczyć. Jak pokazuje doświadczenie, jeśli jesteśmy bardziej świadomi, tego, co się z nami dzieje, tym bardziej nas to motywuje do działania. Dodatkowo zdjęcia są doskonałą dokumentacją i pozwalają na ocenę skuteczności terapii! Tęczowka bowiem zmienia się w ramach leczenia (lub pogarsza, jeśli choroba postępuje).
Oto przykładowe zdjęcia z naszego gabinetu:

Zdjęcie z badania dna oka nr 1 

Tzw. "promienie toksyczne" w polu jelit określające zaburzenia żoładkowo-jelitowe i wskazujące na wpływ układu pokarmowego na kondycje umysłu, koncentrację, zawrtoy głowy lub migreny. Pole jelit jest wyraźnie ściśnięte, co wskazuje na stany spastyczne jelit i zaparcia, co u osoby o konstytucji neurogennej wskazuje na emocjonalny charakter dolegliwości.

 

Zdjęcia niebieskiej tęczówki oka w badaniu irydologicznym

Ukatywnienie procesu zapalnego na jądrze u 52 letniego mężczyzny.

 

Zdjęcia oka podczas irydodiagnozy, przybliżenie 

Rozjaśnione pole żołądka, wskazujące na nadmierną aktywność tego narządu. Osoba cierpi na zaburzenia pracy żoładka, zgagę, refluks i nadżerki przełyku.


Zdjęcie z badania z dna oka tęczówka z heterochromią centralną

Rozluźniona struktura beleczek w sektorze płuc (1) oznaczająca wrodzone predyspocyje do chorób układu oddechowego. Z wywiadu okazało się, że rodzice pacjentki byli palaczami, a ona często chorowała na przeziębienia, jak była mała. Drugi znak irydologiczny (2) oznacza zaburzenie pracy woreczka żółciowego i wątroby.


Zdjęcie z badania irydologicznego tęczówka mieszana

Wyraźna zmiana na tęczówce lewej w sektorze serca, oznaczające zaburzenie jego pracy. Pogrubione włókno oznacza nerwowe pochodzenie dolegliwości.


Zdjęcia z badania dna nr 2

Zatoka zamknięta w polu ucha. Wskazuje na przewlekły proces zapalny. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na przyciemnione brzegi tęczówki oznaczające obciążenie toksynami. A jak juz widomo w powyższych zdjęć - rozjaśniony okrąg przy źrenicy wskazuje na problemy z żoładkiem.


Irydologia, zdjęcie nr 3

Pożółcenie włokien tęczówki wskazujące zakwaszenie organizmu. Za neutalizację kwasów odpowiedzialne są nerki, które u tej osoby sa osłabione, na co wskazuje zatoka zaznaczona strzałką nr 3. Widać tu także obciążenie wątroby, na co wskazuje przyciemnienie jej pola projekcyjnego (2) oraz osłabienie płuc (1). Wszystkie te trzy narządy - nerki, wątroba i płuca - biorą udział w oczyszczaniu organizmu - co znacza, że bez ich wzmocnienia nie uzyskamy pozytywnych rezultatów u tej osoby.
Irydologia + kropla krwi + Test Obciążeń MORA

Badanie z dna oka, irydologia, precyzyjnie wskazuje kondycję narządów wewnętrznych i określi predyspozycje rodzinne do wystąpienia pewnych chorób, np. alergii. Nie określi jednak, czy na co masz alergię lub czy jesteś zakażona pasożytami albo grzybami. Te dodatkowe kwestie rozwiąże Test Obciążeń MORA oraz mikroskopowe badanie żywej kropli krwi. Połączenie tych trzech metod daje najbardziej pełny obraz stanu Twojego organizmu.


Jesteśmy jednym z pionierskich gabinetów, który podchodzi do kwestii diagnostyki tak komplekoswo i wykonuje te trzy badania. Dzięki temu mamy zdumiewające rezultaty. Odkrycie źródła choroby i jej likwidacja jest bowiem najbardziej skuteczną drogą do zdrowia. Uważamy, że najlepszymi metodami terapii są metody naturalne. Także tutaj korzystamy z bardzo szerokiej gamy różnych metod - homeopatia, ziołolecznictwo, biorezonans, leczenie dietą, oczyszczanie organizmu.Irydolog Zielona Góra

Mieszkańców Zielonej Góry i okolic zapraszamy do naszego Gabinetu Medycyny Naturalnej, gdzie wykonujemy badanie irydologiczne, znajdującego się przy ul. Bohaterów Westerplatte 9 pokój 220. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel 697-755-393. Zapraszamy.

 

Powrót do góry