Smaller Font Default Font Larger Font

 

Adres

ul. Westerplatte 9/220

65-001 Zielona Góra

 • Medycyna naturalna
 • Terapie naturalne
 • Oczyszczanie
 • holistyczne podejście

Newsletter

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Zapalenie pęcherza moczowego. Jak zwalczyć?

Badania naukowe potwierdzają, że za 80-90% wszystkich przypadków zapalenia pęcherza odpowiedzialna jest bakteria Escherichia coli, zwana powszechnie pałeczką okrężnicy. 

 

E.Coli przyczyną zapalenia pęcherza moczowego

Zacznijmy od tego, że E. Coli w naszym organizmie występuje w przewodzie pokarmowym i jest w nim niezbędna. Nieszczelne jelita i zaburzenie flory bakteryjnej mogą sprawić jednak, że bakteria ta dostanie się do krwioobiegu i osiedli się w najbardziej korzystnej dla swojego rozwoju części naszego ciała. Idealne warunki dla jej dalszej egzystencji stwarza często układ moczowy, gdzie jest ciepło i wilgotno. Jeśli dodatkowo błony śluzowe tym obszarze zostały wcześniej w jakikolwiek sposób naruszone (uszkodzone podczas badania czy radioterapii) lub znajduje się tam dużo obumarłych komórek, których organizm nie ma siły oczyścić, wówczas osiedlenie się E. Coli w układzie moczowym jest nieuniknione . E. coli przyczepia się niczym klej do ścian dróg moczowych i rozrasta w dość szybkim tempie.

Dodajmy, że kobiety cierpią na infekcję pęcherza moczowego 50 razy częściej od mężczyzn. Dotyczy to kobiet w każdym wieku. 

 

Zapalenie pęcherza moczowego objawy

Zobacz, jakie są objawy infekcji dróg moczowych i zapalenia pęcherza moczowego:

 

 • nietrzymanie moczu
 • pieczenie podczas oddawania moczu
 • uczucie parcia bez możliwości całkowitego wypróżnienia
 • czerwonawy lub mętny mocz
 • nieprzyjemny zapach moczu (przy zażywaniu leków chemicznych może oznaczać usuwanie substancji toksycznych z organizmu)
 • ból podbrzusza
 • częste oddawanie moczu

 

Co zrobić z zapaleniem pęcherza moczowego?

Prostym domowym sposobem na wydalenie nadmiaru bakterii Escherichia coli z układu moczowego jest picie soku z ananasa lub żurawiny. Ananas i żurawina zawierają w sobie cukier zwany mannozą. Fenomenem mannozy jest to, że jest to cukier prosty, który bardzo szybko wchłania się w górnej części układu pokarmowego i nie przechodzi przez jelita. Praktycznie cały cukier dostaje się do nerek. Mannoza, dzięki swojej unikalnej strukturze jeszcze silniej przylega do komórek niż E. coli. Komórki E. coli pokryte mannozą odklejają się i zostają wypłukane wraz z moczem.

 

Aby zapalenie pęcherza moczowego nie powróciło

Aby problem zapalenia pęcherza moczowego się nie powtarzał, należy zadbać o swoją odporność oczyszczając organizm, odbudować prawidłową florę jelit oraz zregenerować błonę śluzową jelit.


Jeśli oczyścić organizm z toksyn i wspomóc likwidację bakterii E. coli koniecznie odwiedź Gabinet Medycyny Naturalnej w Zielonej Górze.


Z kolei jeśli szukasz preparatów z ananasa i żurawiny polecanych przy zapaleniu pęcherza moczowego zapraszamy Cię na stronę sklepu internetowego z naturalną medycyną „Cztery Pory Roku” >>>zobacz: Sklep zielarsko-medyczny