Adres
ul. Westerplatte 9/220
65-001 Zielona Góra
Palenie papierosów stało się źródłem licznych chorób w tym zmian nowotworowych, najczęściej układu oddechowego: krtani i płuc. Spotyka się także zmiany nowotworowe które występują w innych częściach ciała np. w pęcherzu moczowym. Wynika to z faktu, że toksyny rakotwórcze krążą po całym organizmie. Innymi dolegliwościami wynikającymi z nałogu nikotynowego są: miażdżyca, nadciśnienie, zakwaszenie, długotrwałe zapalenie oskrzeli, zawarł serca. W ostatnim przypadku zauważono, że osoby palące w odróżnieniu od osób ,które nie palą, mają tylko 50 procent szans na przeżycie pierwszego ataku. Dlatego ci, którym udało się przeżyć, szukają sposobów na rzucanie palenia.
Dym nikotynowy ma w składzie niebezpieczne związki i metale ciężkie. Wśród nich znajdują się między innymi: tlenek węgla, który zmniejsza zawartość tlenu we krwi przez co zaburza dotlenianie komórek, formaldehyd, który uszkadza błony śluzowe układu oddechowego i doprowadza do raka płuc, kadm, trujący metal, który inicjuje zmiany nowotworowe oraz cyjanowodór, który był używany w czasie wojny przez Niemców do mordowania jenców w komorach gazowych. Zastanawiając się nad argumentami, czy rzucić palenie, warto mieć świadomość, jaki skład mają papierosy.
Dym tytoniowy powoduje wiele dolegliwości zdrowotnych u dzieci narażonych jego wpływ. Obserwuje się obniżoną odporność, częste chorowanie, długotrwałe katary, niedrożność nosa, większą podatność na pojawienie się alergii oddechowych i astmy oskrzelowej. Zaobserwowano również kłopoty z nauką, problemy z zachowaniem, nieprawidłowości w rozwoju mowy. Przebywanie w dymie papierosowym kobiety w czasie ciąży lub używanie przez nią papierosów może doprowadzić do zaburzeń rozwoju płuc u dziecka a nawet do uszkodzeń płodu.
Palenie papierosów może spotęgować podatność na występowanie alergii. Dym nikotynowy podrażnia bowiem błony śluzowe układu oddechowego i jest źródłem ich nadmiernej wrażliwości. Często występuje alergia wziewna na pyłki w okresie wiosennym, uczulenie na kurz, głównie w okresie grzewczym, przewlekły katar i astma oskrzelowa. Rzucenie palenia powinno przynieść znaczną poprawę w powyższych dolegliwościach i pozwolić na efektywną terapię, która w sytuacji palenia jest zablokowana przez toksyny papierosowe. Dotyczy to także dzieci narażonych na kontakt z dymem.
Rzucanie palenia stało się współcześnie wyjątkowo powszechne. Bardzo dużo osób szuka sposobów, jak rzucić palenie. Powodem są zarówno kłopoty zdrowotne jak i obciążenia finansowe. Sposóbów jest wiele: plastry, akupunktura, hipnoza, papierosy elektroniczne, terapia biorezonansem. Pozbycie się palenia może przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zregenerować zniszczone tkanki, pod warunkiem, że nie doprowadziło do rozwoju zmian rakowych – wówczas konieczne jest leczenie onkologiczne. Palacze często odzyskują powonienie, smak, poprawia się u nich stan skóry.
Sprawdzonym sposobem na rzucenie palenia okazała się terapia antynikotynowa metodą biorezonansu. Jest to metoda, która powstała w latach siedemdziesiątych XX wieku w Niemczech i polega na przekazywaniu drgań elektromagnetycznych poprzez specjalne urządzenie zwane biorezonansem. Zabieg jest bezbolesny i ma za zadanie niwelację głodu nikotynowego oraz detoksykację organizmu z toksyn papierosa. Terapia okazuje się niezwykle skuteczna; najczęściej wystarczy jedna wizyta trwająca 20-30 minut, by pozbyć się uciążliwego nałogu. Pionierem zabiegów biorezonansowych jest terapia MORA.