Gabinet Terapii Naturalnych

Homeopatia | Biorezonans | Detoksykacja

Get Adobe Flash player

Testy alergiczne w Zielonej Górze. Przyczyny alergii

 

Alergia u dzieckaJeśli cierpisz na alergię, zgłoś się do nas na nowoczesne testy alergiczne i skuteczne zabiegi odczulające. Dzięki naszym testom i terapii:

 

  • Poznasz alergeny, jakie utrudniają Ci życie
  • Dowiesz się, co jest przyczyną Twojej choroby!
  • Otrzymasz indywidualny i kompleksowy plan terapii
  • Odczulanie potrwa kilka tygodni a nie kilka lat
  • Odczulanie jest bezbolesne i bezinwazyjne, może być wykonywane u dzieci
  • Efekty terapii są szybki i trwałe!

 

  

Diagnostyka alergii polega na określeniu alergenów oraz znalezieniu przyczyny alergii na te czynniki. W teście alergicznym znajdują się najbardziej powszechne alergeny wziewne takie jak pyłki (drzewa, krzewy, trawy), pleśnie (np. cladosporium), sierści zwierząt, kurz domowy, oraz  główne alergeny pokarmowe (np. mleko, pszenica, jajko, orzechy itd.). Dodatkowo wykonujemy test przyczynowy, który wyjaśni, dlaczego reagujemy na te czynniki alergią!

 

Określamy przyczyny alergii 

Takie podejście nie jest powszechne!!! Wszyscy skupią się na tym, co ich uczula, a niewiele osób szuka przyczyn tej nadmiernej reakcji - czyli dlaczego coś ich uczula?! Nadwrażliwość alergiczna pojawiła się bowiem z jakiegoś powodu i dopiero na skutek tego reagujemy alergią! Nasz test przyczynowy odpowie na pytanie, dlaczego pojawiła się alergia

 

 

Jak może powstać alergia?

Alergia często jest wynikiem zakażeń pasożytami, nadużywania leków chemicznych, skutków ubocznych szczepionek, obciążeń organizmu powszechnie występującymi toksynami znajdującymi się w powietrzu, wodzie, żywności (np. dodatki spożywcze), zagrzybienia organizmu (np. grzybem candida albicans – poczytaj więcej o candida albicans), zakwaszenia na skutek nieprawidłowego odżywiania się i stresu. Czynniki te doprowadzają do podwyższenia w organizmie mechanizmów obronnych np. wzmożonego wydzielania histaminy, substancji odpowiadającej za reakcje alergiczne, wskutek czego organizm zaczyna reagować nadwrażliwe przy kontakcie z wszelkimi czynnikami, które znajdują się w jego otoczeniu (a więc pyłki, kurz, pokarmy, perfumy, itd.). Są one jedynie wyzwalaczami alergii, ale nie stanowią jej przyczyny.

 

 

Alergia konstytucjonalna

Inną kwestią są predyspozycje genetyczne. Podatność alergiczną może być bowiem przekazana potomstwu! Mówimy wówczas o tzw. alergii konstytucjonalnej. Wymaga ona nie tylko odczulania ale i zastosowania konstytucjonalnej terapii homeopatycznej! (zob. homeopatia) Jeśli jedno z rodziców przejawia alergie to przekazanie tej podatności dziecku sięga 30%, z kolei jeśli oboje z rodziców są alergikami to prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się z podatnością do alergii wynosi 70%!!! Jeśli jesteście alergikami i decydujecie się na dziecko to warto najpierw doprowadzić swój organizm do równowagi, a jeśli już jesteście rodzicami i zauważacie u swojego malucha problemy ze zdrowiem to warto w porę wdrożyć terapię i zaoszczędzać mu późniejszych większych problemów! 

 

Nieleczona alergia może być groźna w skutkach i doprowadzić nawet do chorób autoimmunologicznych!!!

 Alergia na pyłki, czas na testy alergiczne

 

Przykłady z gabinetu:

 

Przypadek 1

Młody mężczyzna przejawiał silną alergię „na wszystko”, nawet na tusz długopisu, kiedy popisał się po skórze!  Zgłosił się do nas na testy alergiczne. Oprócz licznych alergenów wykryliśmy u niego silne zagrzybienie i obciążenie antybiotykami, którymi był długotrwale leczony na trądzik (swoja drogą – homeopatia pięknie pomaga w trądziku a nie daje skutków ubocznych). Po odpowiedniej kuracji odgrzybiającej i oczyszczającej oraz odczulaniu na silniejsze alergeny zniknęły mu wszystkie alergie (w tym i na długopis - choć na niego nie był odczulany :). Przypadek pokazuje, że nie zawsze to, na co reagujemy alergicznie jest przyczyną naszej choroby!!!  I nie zawsze trzeba wszystko odczulać!!

 

Przypadek 2

Dziewczynka z alergia na kota. Gdy tylko kot był w pobliżu pojawiało się u niej swędzenie, katar, a w ostatnim stadium duszności! Okazało się, że dziecko ma pasożyty! Po dwumiesięcznej kuracji przeciwpasożytniczej ustąpiła reakcja alergiczna na kota. Nie robiono odczulania na sierść kota!

 

 

Indywidualne ustalenie przyczyn alergii

Oczywiście nie w każdym przypadku przyczyną alergii będzie grzybica, czy pasożyty (choć są one częste). Przyczyn jest wiele, trzeba je znaleźć i podjąć odpowiednie działania. Dzięki naszemu testowi możemy znaleźć przyczyny alergii i zastosować indywidualny plan terapii! Skorzystaj z naszej pomocy i uwolnij się od alergii raz na zawsze.

 

Jeśli męczy Cię alergia to warto wykonać testy alergiczne i znaleźć przyczynę alergii.

Zapraszam, nauczę Cię także profilaktyki przeciwalergicznej,