Gabinet Terapii Naturalnych

Homeopatia | Biorezonans | Detoksykacja

Get Adobe Flash player

Homeopatia klasyczna

 

Homeopatia dla dzieci i rodzicówCo daje Ci homeopatia?

  • Naturalna terapia całego organizmu
  • Działa na przyczynę choroby a nie na objawy
  • Jest bezpieczna w stosowaniu, nie ma skutków ubocznych!
  • Ekonomiczna, leki homeopatyczne są znacznie tańsze od innych
  • Skuteczna i sprawdzona, stosowana od XVIII wieku!
  • Doskonała metoda na choroby współczesności

 

Homeopatia klasyczna jest sprawdzoną i skuteczną formą terapii naturalnej. Nie opiera się na żadnych „czarach” czy magii, bazuje na prawach fizyki, nauce a wyrosła na praktycznych doświadczeniach i obserwacji.  Jest jedną z najbardziej znanych form terapii alternatywnej (razem z medycyną chińską). Jej zasięg obejmuje cały świat i, mimo teatralnej krytyki i nieuzasadnionego sprzeciwu, zyskuje wśród terapeutów, lekarzy i pacjentów coraz większą popularność i uznanie z uwagi na sukcesy terapeutyczne. Została stworzona w XVIII wieku przez Samuela Hahnemanna. Przez 200 lat pomogła wielu potrzebującym ludziom na całym świecie.

 

Jak działa homeopatia?

Homeopatia jest terapią systemową, to znaczy, że nie oddziałuje bezpośrednio na czynniki chorobotwórcze, takie jak bakterie, czy wirusy, tylko na cały system, układ immunologiczny, który pod wpływem środka homeopatycznego zaczyna sam likwidować przyczyny choroby (np. te bakterie czy wirusy; lub inne). Homeopatia ma bardzo szeroki zakres działania. Obejmuje choroby całego organizmu, zarówno na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Homeopatia klasyczna ma bardzo głębokie działanie i dlatego jest doskonałą metodą w chorobach przewlekłych oraz w przypadkach obciążeń rodzinnych!

Terapia homeopatyczna polega na podaniu leku homeopatycznego, pobudzającego naturalne siły obronne organizmu i regulującego poszczególne zaburzenia w jego funkcjonowaniu. Środek homeopatyczny jest bodźcem do tego, aby organizm sam pokonał chorobę. Lek homeopatyczny – aby zadziałał – musi być odpowiednio dobrany! Cechy leku muszą być jak najbardziej podobne do objawów, jakie przejawia osoba chora. Stąd mówi się oddziaływaniu “podobnego na podobne”. Im bardziej cechy leku i objawy chorobowe są podobne, tym lepiej lek homeopatyczny będzie działał.

 

 

Jak znaleźć lek homeopatyczny?

Dobór najbardziej idealnego leku w homeopatii. czyli tzw. similimum, wymaga dogłębnego poznania osoby, jej odczuć, reakcji, całej historii choroby a nawet choroby jej rodziny. Jest to czasochłonne i niestety współcześnie coraz mniej terapeutów idzie ta drogą. Wybierają krótszy sposób skupiając się tylko na tym, co i gdzie boli i stosują kilka leków naraz w nadziei, że któryś z nich zadziała. I często „coś” działa. Ale wg klasyków nie jest to prawdziwa homeopatia. W homeopatii klasycznej stosuje się tylko jeden lek! Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko czysta i jasna informacja jest w stanie trwale wpłynąć na podłoże chorobowe. Proszę pamiętać – Homeopatia nie jest terapią materialną tylko informacyjno-regulacyjną! Tu więcej nie oznacza lepiej!!!! Wręcz odwrotnie! Do przywrócenia zdrowia potrzebny jest tylko jeden idealnie dobrany lek! Lek homeopatyczny to bodziec (informacja), który reguluje pracą organizmu niczym akupunktura (tylko czynnikiem regulującym są tu granulki a nie igły). Tych bodźców nie może być za dużo, ponieważ organizm nie będzie wiedział, co ma w końcu robić. Poza tym trzeba dać czas organizmowi na reakcje! Zbyt duża ilość bodźców może go zablokować i zmęczyć. Im mniej bodźców – tym lepiej.

 

W swoje praktyce korzystam z  kilku tysięcy różnych leków homeopatycznych, a jak już podkreślałem - lek homeopatyczny musi  być starannie wybrany, dlatego przy jego doborze stawiam na dogłębny wywiad poparty ankietą dotyczącą historii choroby i rodziny. Staram się dotrzeć do źródła zaburzenia i dobrać najlepiej odpowiadający temu lek homeopatyczny. Jest to długa praca, ale jej cel jest według mnie tego warty. 

 

 

Czy homeopatia zawsze działa?

Okazuje się, że istnieją blokady, które uniemożliwiają działanie homeopatii. Współczesny świat „oferuje” nam tyle obciążeń, że homeopatii coraz trudniej "wyregulować" organizm. Należą do nich: chemizacja żywności (konserwanty), oddziaływanie elektryczności i wszelkich fal radiowych, oddziaływanie żył wodnych (Zielona Góra jest pod tym względem bardzo obciążonym miejscem!!!), pleśnie w mieszkaniu (o tym pisał już twórca homeopatii Hahnemann, który nie podawał żadnego leku homeopatycznego dopóki pacjent nie zlikwidował złych warunków w mieszkaniu, tlumacząc, że lek homeopatyczny tu nic nie pomoże!!!), toksyny środowiskowe (w materiałach budowlanych, znajdujących się w naszych mieszkaniach, gdzie spędzamy coraz więcej czasu), konstytucjonalne alergie, grzybice, pasożyty, obciążenia lekami chemicznymi (przewlekłe kuracje chemią wywołują tzw. choroby jatrogenne, czyli wynikające bezpośrednio z zażywania tych leków), obciążenia szczepionkami itd. Często te obciążenia same w sobie są przyczyną wielu dolegliwości!

Powyższe obciążenia powodują zanieczyszczenie tkanki łącznej, tzw. mezenchymy, która przewodzi wszelkie bodźce informacyjne, w tym i homeopatyczne. Blokada mezenchymalna powoduje, że nawet najlepiej dobrany lek nie będzie działał. Obserwacje te potwierdza dr G. Cornelissen, twórca terapii systemowej MORA.

W swojej pracy korzystam dlatego z takich rozwiązań jak biorezonans i test systemowy dra Cornelissena, co pozwala mi na znalezienie blokad terapeutycznych i (w znacznej części) na ich zlikwidowanie. Przed terapią homeopatyczną przeprowadzam kompleksowy test obciążeń organizmu.

 Homeopatia i leki homepatyczne

Z uwagi na tak liczne blokady ciężko jest dziś wyprowadzić chorobę samą homeopatią. Wiele osób, które do mnie trafiły na testy biorezonansowe, rezygnowały wcześniej z homeopatii (u innych terapeutów) nie widząc poprawy zdrowia. Po przeprowadzonym teście i  zlikwidowaniu wykrytych blokad, podałem te same leki homeopatyczne, co w poprzednim gabinecie i terapia przyniosła doskonałe efekty!!! Proszę zatem nie zniechęcać się do homeopatii – jest to doskonała metoda, trzeba tylko umieć z niej korzystać!!

 

 

Czy istnieją badania potwierdzające działanie homeopatii?

Okazuje się, że TAK. Powszechnie głosi się, że działanie homeopatii nie jest udowodnione. Wystarczy jednak tylko poszukać (i chcieć coś znaleźć). Fizyka kwantowa daje wyjaśnienia, dlaczego spotencjonalizowane leki działają. Istnieją także badania kliniczne (np. na kijankach) potwierdzające działanie homeopatii. Trzeba chcieć poszukać, a nie powtarzać w kółko przestarzale i krytyczne schematy. W Polsce są wydane publikacje książkowe opisujące badania naukowe w homeopatii. Są one ogólnie dostępne w księgarniach internetowych. W Internecie można także znaleźć wiele artykułów na ten temat. Zainteresowanym życzę miłej lektury.

 

 

Homeopatia klasyczna jest uznana przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO) oraz przez Unię Europejską.

W kwietniu 2010 roku Sejm Polski przyjął uchwałę o zawodzie homeopaty.

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany terapią homeopatyczną

Leczenie homeopatyczneSkontaktuj się ze mną, abym przed wizytą mógł przesłać Ci na mail ankietę dotyczącą historii choroby. Pozwoli mi to na głębszą analizę homeopatyczną Twojego przypadku (lub Twojego dziecka). Zapraszam Cię także na test obciążeń, który pozwoli wyeliminować ewentualne blokady w terapii.

 

, homeopata klasyczny