Gabinet Terapii Naturalnych

Homeopatia | Biorezonans | Detoksykacja

Get Adobe Flash player

Oczyszczanie jonowe, detoksykacja organizmu przez stopy

 

Oczyszczanie organizmu symbolizowane przez kroplę wody

Oczyszczanie organizmu jest najlepszą profilaktyką zdrowia. Wspomaga także leczenie wielu chorób. Nasze zdrowie w bardzo dużej mierze zależy od sprawnej, niezakłóconej pracy naszych narządów i układów. Każdy z nas posiada tak zwany system regulacji podstawowej, odpowiedzalny za detoksykację. Jednak współczesny świat „oferuje” nam tyle obciążeń, że nasze układy nie nadążają z oczyszczaniem i część z toksyn pozostaje w naszych organizmach, stając się z czasem przyczyną wielu chorób.

 

Ludzki organizm można przyrównać do ogromnego magnesu, który przyciąga i zatrzymuje różne toksyny, metale ciężkie, dodatki spożywcze, spaliny, substancje ze materiałów sztucznych i plastików, substancje z materiałów domowych i wiele innych chemikaliów, które można długo wymieniać.  Dostają się one w formie zjonizowanej do naszych stawów, arterii, nerwów i tkanek. Toksyny te zakłócają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, co zwiększa podatność na liczne dolegliwości, np. alergie, dna moczowa, nadciśnienie, wysoki cholesterol, migreny, grzybice, reumatyzm, bóle mięsnie, oraz  podnosi ryzyko zachorowalności na raka! Wg dra G. Cornelissena najczęstszą przyczyną raka piersi u kobiet są toksyny takie  jak PCB (obciążenie toksynami możesz sprawdzić w naszym teście  Zob. test obciążeń)  System odpornościowy zostaje znacznie osłabiony.

 

Detoksykacja jonowa pozwala na pozbycie się toksyn poprzez stopy. Całe ciało jest oczyszczane, podczas gdy Ty siedzisz wygodnie w fotelu, trzymając nogi zanurzone w misce z ciepłą wodą, do której podłączone jest specjalistyczne urządzenie. Jest to bardzo efektywny sposób na pozbycie się toksyn z organizmu, bez względu na to, w którym miejscu naszego organizmu nagromadziły się toksyny. W procesie oczyszczania jonowego wytwarzane są dodatnie i ujemne jony (naładowane atomy), które przyciągają i przyczepiają się do przeciwnie naładowanych cząsteczek toksyn, wyciągając je poprzez naszą skórę stóp.

 

 

Oczyszczanie organizmu jest pomocne przy takich dolegliwościach jak:

 

 • zmęczenie, brak koncentracji
 • alergie pokarmowe
 • alergia wziewne
 • schorzenia skórne: łuszczyca, trądzik
 • problemy z krążeniem,
 • zaburzenia ukrwienia kończy
 • stany depresyjne
 • nadwaga, cellulitis
 • bóle stawów i artretyzm
 • wspomagająco w likwidacji obrzęków

 

 

 • słaba przemiana materii
 • nadmierne pocenie się
 • po przebytych infekcjach,
 • po leczeniu antybiotykami
 • przy nadmiernym przyjmowaniu leków chemicznych
 • zaburzenie funkcjonowania nerek i wątroby
 • grzybice, kandydoza (oczyszczanie z toksyn wydzielających się podczas niszczenia grzybów odpowiednimi środkami)
 • wspomagająco we wszystkich chorobach przewlekłych

 

 

 

Zasada działania oczyszczania jonowego

 

W detoksykacji wykorzystuje się naprzemienny pozytywny i negatywny ładunek jonowy.  Jony są to naładowane atomy, które straciły bądź zyskały elektron, co spowodowało, że zaczęły one wytworzyć pole magnetyczne.  Dzięki temu możliwe jest ich wychwycenie i  neutralizowanie poprzez oddziaływanie przeciwnie naładowanymi cząsteczkami.  Następuje przyciągniecie tych cząsteczek i usunięcie ich z organizmu poprzez tak zwana osmozę  czyli proces polegający na przemieszczeniu się cząsteczek przez błonę komórkową z wyższego do niższego stężenia. Niższe stężenie, w procesie detoksykacji jonowej, będzie wytwarzane przez urządzenie jonizujące zanurzone w wodzie.

 

Dzięki oddziaływaniu naprzemiennych ładunków jonowych następuje usuwanie toksycznego materiału z organizmu człowieka bez względu na ładunek elektryczny, jaki poszczególne toksyny mogą posiadać.  

 

 

 

A tak wygląda w praktyce oczyszczenia jonowe:

Na początku zabiegu:

Po 15 minutach:

Po 30 minutach:

 

Ciekawym zjawiskiem powstającym podczas zabiegu oczyszczania jonowego jest zmiana koloru wody. Może posłużyć jako źródło cennych informacji na temat kondycji organizmu oraz zanieczyszczeń, jakie nas obciążały.

 

 

 

 

 

 

Zabieg trwa 30 minut. Do pełnego oczyszczenia zalecanych jest 10 zabiegów, wykonywanych co 2-4 dni, u osób starszych lub o słabej kondycji - co 5-7 dni.

 

 

 

Trochę historii

 

Dwóch amerykańskich naukowców Peter Agre i Roderick Mackinnon, odkryli sposób, w jaki sole mineralne w postaci jonów i woda transportowane są na zewnątrz i do wewnątrz komórek organizmu. Odkrycie to pozwoliło zrozumieć, jak powstają i jak są przekazywane sygnały elektryczne w komórkach nerwowych.  Dzięki temu wyjaśniono także mechanizm oczyszczania się komórek z toksyn i innych szkodliwych substancji.  Zainspirowało to naukowców i inżynierów do zbudowania urządzenia oddziałującego na procesy oczyszczania się komórek.  Tak powstały pierwsze urządzenia do detoksykacji jonowej.

 

Twórcy odkrycia kanałów wodnych w błonach komórkowych otrzymali w 2003 roku nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Dzięki nim mamy możliwość podjąć skuteczne działania mające na celu oczyszczenie organizmu.

 

 

 

Warto regularnie wykonywać oczyszczanie organizmu

 

Współczesny świat jest przesycony toksynami i szkodliwymi substancjami. Nie jesteśmy w stanie tego uniknąć. Nie oznacza to,  że nie powinniśmy się tym przejmować! Wręcz przeciwnie. Powinniśmy zadbać o oczyszczanie organizmów, by nie doprowadzić do poważnych chorób. Tak jak brudzimy się na rękach i myjemy je, tak samo zanieczyszczamy nasze wewnętrzne tkanki  i powinniśmy je oczyścić. Detoksykacja jonowa działa na zasadzie „wewnętrznego mydła”, które powinno stać się częścią współczesnego życia. Zadbaj o wewnętrzną higienę swojego organizmu 

 

 Toksyny zakłócają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Oczyść się i ciesz się zdrowiem